Що таке файн арт фотографія (Fine Art Photography) і чому вона така популярна?

Останнім часом fine art photography (фотографія файн арт) набуває все більшої популярності як серед професійних фотографів, так і серед тих, хто тільки починає займатися фотографією. Спробуймо розібратися, що ж таке фотографія fine art і чому вона стала такою популярною саме сьогодні. В інтернеті ви можете знайти безліч статей на тему «весільна фотографія fine art», проте не тільки весільне фото може відноситися до цієї стилістики. Взагалі, будь-яка фотосесія, що відповідає основним файн-арт ознакам, може ставитися до цього виду художнього фото.

3 основних відмінності fine art фото від інших видів фотозйомки

Серед основних відмінностей, що виділяють fine art фото з інших різновидів, можна виділити:

  • фотозйомка на плівку або максимально наближена до ефекту плівки постобробка,

  • м’яке, природне світло,

  • виражена художність композиції та постобробки.

Традиційно Fine Art фотографією прийнято вважати фото, виконане у світлих пастельних відтінках, обов’язково з м’яким фокусом та акварельними квітами. Але це зовсім так. Справа в тому, що художньою файн-арт фотографією може бути і досить різка темна композиція, просто перераховані вище варіанти зустрічаються набагато частіше, вони більш впізнавані.

Фотохудожники, які працюють у стилі файн арту, роблять особливий акцент на м’якості деталей та освітлення. Це надає фотороботі особливої ​​атмосфери елегантності та витонченості, яку неможливо не відчути.

Яку ж ознаку вважати найважливішою у файн-арт фото? Звичайно, як і в будь-якій фотографії, це світло — особливе м’яке світло, що створює плавність ліній і переходів, і визначає колірний відтінок, характерний саме для Fine Art. І в тому, як буде передано це світло на фото, полягає майстерність фотохудожника, здатного перетворити навіть «погане світло» саме на те, що потрібно.

Fine Art фото - плівка чи цифра?

Багато фотохудожників переконані, що красу fine art можна передати лише за допомогою плівкової фотографії. Проте останнім часом з’являється все більше цифрових фоторобіт, які нічим не поступаються за якістю плівковим варіантам. Очевидно, що ефект невирівняного витонченого мистецтва залежить від майстерності фотохудожника набагато більше, ніж від обладнання та матеріалів, які використовуються для його досягнення.

Тим не менш, саме «плівкове фото» можна вважати більш «рідним» оку людини, ніж відверто цифрове. Воно менш різке і «тепліше» для сприйняття.

Згадаймо також, що до появи цифрових технологій плівка не давала великого творчого простору під час роботи з нею – фотограф мав уже в момент постановки кадру продумати все до дрібниць, оскільки можливості постачання при роботі з плівкою дуже обмежені. Саме тому фотороботи на плівку були вивірені як у плані композиції, так і ігри світла.

Звичайно, плівка має і мінуси. І найвідоміші – це досить висока вартість матеріалів та всього процесу виробництва фотографії, а також якісні недоліки при зйомці у поганому освітленні. У той же час цифрова фотографія дозволяє зробити значно більшу кількість знімків і таким чином збільшити шанси на отримання того вдалого кадру. Сьогодні цифрова фотографія може бути оброблена в стилі fine art не гірше за плівку, тому все більше фотографів схиляються саме до цього варіанту.

Весільна Fine Art фотографія

Сьогодні весільне Fine Art фото так стрімко розвивається у світі і в нашій країні, що багато його називають справжнісінькою фото-релігією. Плавні переходи, акварельні кольори і композиційні штрихи, що запам’ятовуються, швидко прикували до себе увагу тисяч фотохудожників по всьому світу. Ця стилістика якнайкраще передає теплу емоційну атмосферу урочистості, поєднання м’якого природного світла з півтонами тканини одягу та предметів інтер’єру.

Не буде перебільшенням порівняти цей вид фотографії з імпресіоністським живописом – так багато у них подібностей. Гаормонійне поєднання елементів декору, кольорів та вишуканих деталей робить фото елегантним та дорогим. Не дивно, що найповніше файнарт втілився саме у весільному фото.

Весільне файн арт фото чи Fine Art Wedding Photography набуло широкого поширення завдяки роботам американського фотографа Jose Villa. Його відрізняються «легкістю», «м’якістю» та непідробною чуттєвістю. Тиха та спокійна атмосфера фоторобіт Хосе привернула увагу тисяч фотохудожників у всьому світі, а також редакції таких відомих у світі весільної фотосесії журналів, як Southern Weddings, Instyle Weddings, Brides та інших. Крім того, він входить до ТОП-10 весільних фотографів сучасності за версією American Photo Magazine.

Сам Хосе, відповідаючи на запитання, як йому вдається створювати такі досконалі весільні образи на досить високонкурентному ринку, зазвичай каже – «Для мене це все в тому, щоб зробити щось гарне… моя мета – створювати яскраві, енергійні художні зображення, які так само унікальні, як і люди на фотографіях. Можливо, в цьому і полягає секрет успішної весільної файн-арт фотографії – зробити справді щось гарне та унікальне?

Популярне:

Участь у зйомках свідомо передбачає Вашу згоду на розміщення фотографій у моєму портфоліо на сайтах. Фотосесія на умовах конфіденційності обговорюється до зйомки та коштуватиме дорожче. Сподіваюся на ваше розуміння .